Notice: Trying to get property 'display_name' of non-object in /var/www/html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/generators/schema/article.php on line 52

Paskelbus Europoje karantiną ir uždarius viešojo maitinimo įstaigas, perdirbti skirtų bulvių paklausa labai sumažėjo, perdirbimo pramonė sumažino savo pajėgumus ir žaliavos poreikį. Bulvių eksportas pavasarį nebuvo didelis. Ir nors mažmeninėje prekyboje bulvių, skitų šviežias vartoti ir jų produktų paklausa padidėjo, tačiau to nepakako, kad būtų sunaudotas visą likęs 2019 m. derlius, žinant, kad ne visos veislės tinkamos šviežiam vartojimui ir eksportui. Šiaurės Vakarų Europos bulvių augintojai apskaičiavo, kad sezono pabaigoje liks daugiau nei 2 mln. t neperdirbtų bulvių.

Vienintelis problemos sprendimas būtų šiemet pasodinti mažesnį bulvių plotą. Tačiau laukai bulvių sodinimui jau buvo išnuomoti, sėklinės bulvės nupirktos, o sodinimas pradėtas kovo mėn. pabaigoje. Todėl daugeliu atvejų jau buvo per vėlu sumažinti sodinamų bulvių plotą. Nepaisant šių aplinkybių, NEPG prognozuoja, kad pagrindinėse penkiose ES bulves auginančiose šalyse (Belgijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Didžiojoje Britanijoje) šiemet bulvių plotas turėtų sumažėti 5 proc., tačiau subalansuoti rinkai to gali nepakakti. Būsimo derliaus kol kas įvertinti dar neįmanoma, nes jį nulems augimo sąlygos ir derlingumas.

Šaltinis: FreshPlaza

Šiaurės Vakarų Europos bulvių augintojų asociacija (NEPG) 2020 m. prognozuoja mažesnį bulvių plotą